fbpx

„Przepis na sukces
w Niemczech”

BEZPŁATNA WEEKENDOWA KONFERENCJA ONLINE

Konferencja odbędzie się w dniach:

4-5 grudnia 2021 roku

Wybitni germaniści, eksperci od skutecznej nauki, osoby, które odniosły sukces na emigracji, a teraz pomagają odnieść go innym!

2 dni ogromnej dawki wiedzy!
To duży zastrzyk motywacji i inspiracji zupełnie za darmo!

Ciekawe, praktyczne i życiowe tematy!

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby odnieść sukces w Niemczech!

Zapisz się na listę osób oczekujących na konferencję! Dzięki temu jako pierwszy poznasz szczegółowe informacje oraz nie przegapisz interesujących Cię prelekcji!

.
Harmonogram

Poznaj przebieg Konferencji

SOBOTA

4 GRUDNIA

9:00 – Agnieszka Madej

rozpoczęcie konferencji

9:30 – Magdalena Nazarko

„Wybrane zagadnienia z gramatyki języka niemieckiego stwarzające trudności Polakom”

10:45 – Patrycja Reinbold

„Potoczny język niemiecki”

12:00 – Zuzanna Fila

„Ucz się mądrze. O skutecznej nauce słownictwa”

13:15 – Aleksandra Bielska

„Autentycznie do celu. Da könnwa noch wat lernen“

14:30 – Krzysztof Wantuch

„Języki obce w pracy i biznesie”

15:45 – Kamil Kaszubski

Czy do nauki języków potrzebny jest talent?”

17:00 – Paulina Sapoń

„Cztery filary skutecznego uczenia się”

18:15 – Joanna Depta, Magdalena Nazarko, Agnieszka Madej

„Czy język niemiecki da się lubić? Rozmowa z lektorkami Sprachschule Auf Deutsch”

NIEDZIELA

5 GRUDNIA

9:00 – Agnieszka Madej

rozpoczęcie drugiego dnia konferencji

9:30 – Grzegorz Borys

„Jak poskromić certyfikat B1?”

10:45 – Katarzyna Paczkowska

 „Ciąża i poród po niemiecku”

12:00 – dr Joanna Kołak

„Rozwój dziecka wielojęzycznego – co warto wiedzieć?”

13:15 – Natalia Kościuk

„4 dzieci i 4 języki – jak łączyć własny rozwój i naukę języków obcych z rolą mamy?”

14:30 – Dominika Rotthaler

„Kariera na emigracji – jak szukać pracy i kształtować swój wizerunek zawodowy w Niemczech?”

15:45 – Krystian Madej

„Jakie ubezpieczenia są Ci tak naprawdę potrzebne w Niemczech?”

17:00 – Agnieszka Madej

„Jak wygląda nauka w Sprachschule Auf Deutsch?”

18:15 – Agnieszka Madej

zakończenie konferencji

Konferencja rozpocznie się za:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Prelegenci

Kto wystąpi podczas Konferencji?

Aleksandra Bielska

Nauczycielka niemieckiego i angielskiego w Oberschule, tworzy materiały na lekcje języka niemieckiego, w dużej mierze oparte na materiałach autentycznych.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Autentycznie do celu. Da könnwa noch wat lernen“

Podczas spotkania opowie, dlaczego warto sięgać po materiały autentyczne, ucząc się języka niemieckiego. Podpowie, gdzie warto zaglądać, by znaleźć ciekawe i wartościowe materiały.

Strona www | Facebook | Instagram

Grzegorz Borys

Od 9 lat przebywa w Niemczech, a język niemiecki szlifuje intensywnie od początku 2021 roku pod czujnym okiem Agnieszki Madej.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Jak poskromić certyfikat B1?”

Jeśli zastanawiasz się nad certyfikatem językowym i nie wiesz, czy warto go zdobyć, Grzegorz spieszy z pomocą! Podzieli się z Tobą swoim doświadczeniem, które zdobył podczas przygotowania do egzaminu TELC na poziomie B1.

Joanna Depta

Lektorka języka niemieckiego, z tytułem magistra germanistyki. Języka niemieckiego uczy od 7 lat, a od stycznia 2020 wyłącznie online. Już w trakcie studiów uczyła dzieci w przedszkolu, młodzież szkolną oraz dorosłych. Jednak to praca z dorosłymi sprawia jej najwięcej satysfakcji. Na zajęciach wykorzystuje najnowsze trendy w procesie nauki języka obcego oraz korzysta z dostępnych aplikacji. Wykorzystuje także metodę klasy odwróconej oraz uczy dorosłych komunikacji poprzez dobrą zabawę. Praca lektora sprawia Jej wielką satysfakcję, lubi kontakt z ludźmi, stara się, aby na zajęciach panowała atmosfera sprzyjająca nauce. Sama chętnie się uczy, bierze udział w szkoleniach i konferencjach, co gwarantuje wysoki poziom zajęć jak i najefektywniejsze przekazywanie wiedzy kursantom.

Podczas Konferencji weźmie udział w rozmowie na temat:
„Czy język niemiecki da się lubić?”

Zuzanna Fila

 Prowadzi kursy językowe w Susan’s Linguistics z sercem i wielką pasją. Przemyca wiedzę lingwistyczną do kursów językowych i wprowadza w świat językoznawstwa.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Ucz się mądrze. O skutecznej nauce słownictwa”

Opowie o kilku praktycznych metodach nauki słówek. Dowiesz się, o czym należy pamiętać przy nauce słówek. Podpowie, jak przeczytać książkę w języku obcym i wyciągnąć z niej jak najwięcej.

Facebook | Instagram | Grupa na Facebooku

 

Kamil Kaszubski

7 języczny poliglota, językoznawca, autor książek i kursów szybkiej nauki języków. Znany z telewizji, z radia, a przede wszystkim z YouTube’a, gdzie prowadzi popularną audycję „Zapytaj Poliglotę”, w której odpowiada na pytania widzów dotyczące niemieckiego, angielskiego i hiszpańskiego, w prosty sposób wyjaśnia gramatykę i uczy przydatnych zwrotów i słownictwa. 

Podczas Konferencji weźmie udział w rozmowie na temat:
„Czy do nauki języków potrzebny jest talent?”

Ta rozmowa będzie o sposobach na skuteczną naukę, o tym jak nauczyć się aż 7 języków obcych i co to tak naprawdę oznacza „znać język”. Zapytamy też Kamila o to, czy do nauki języka potrzebny jest talent oraz jaki jest według niego klucz do sukcesu w nauce.

Strona www | Facebook | Instagram | YouTube

dr Joanna Kołak

Psycholożka i doktorka nauk społecznych. Pracuje jako badaczka i wykładowczyni na Uniwersytecie Salfordzkim w Manchesterze (UK). Od dziewięciu lat zajmuje się naukowo rozwojem językowym i poznawczym dzieci jedno- i wielojęzycznych. Prowadzi konsultacje indywidualne dla rodziców dzieci wielojęzycznych mieszkających w różnych krajach, a także webinary o rozwoju wielojęzycznym dla rodziców i specjalistów. Od kilku lat w ramach swojej pracy naukowej bada też rozwój dzieci w świecie mediów cyfrowych.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Rozwój dziecka wielojęzycznego – co warto wiedzieć?”

Podczas webinaru opowie o tym, jak wygląda rozwój dziecka wychowującego się w więcej niż jednym języku – jak różni się on od rozwoju jednojęzycznego i w jaki sposób można ten rozwój wspierać. Zahaczy też o kilka najczęstszych wyzwań w wychowaniu dzieci dwujęzycznych i opowie, jak można stawić im czoła.

 Strona www | Sklep | Instagram

Natalia Kościuk

Z wykształcenia hungarystka i manager sportu – to niecodzienne połączenie umożliwiło jej pracę przy międzynarodowych projektach m.in. UEFA EURO 2012. Ma na swoim koncie wiele kampanii marketingowych zrealizowanych dla znanych marek. @dziewczynynaswoim to projekt Natalii skierowany do kobiet, które myślą o założeniu swojej działalności lub są na początku tej drogi.

Podczas Konferencji weźmie udział w rozmowie na temat:
4 dzieci i 4 języki – jak łączyć własny rozwój i naukę języków obcych z rolą mamy?”

Podczas spotkania porozmawiamy na temat godzenia obowiązków rodzicielskich z własnym rozwojem i edukacją. Zastanowimy się, jak organizować czas na naukę i pracę, jak nie tracić motywacji i dlaczego ważne jest, żeby cały czas się rozwijać.

Facebook | Instagram

Agnieszka Madej

Właścicielka Sprachschule Auf Deutsch, trenerka języka niemiecka specjalizująca się w wykorzystywaniu najnowszych technologii w procesie nauki języka obcego. Posiada tytuł magistra germanistyki, ukończyła również studia podyplomowe na 3 kierunkach. Uczy dorosłych komunikacji w języki niemieckim, która pozwala im na samodzielne funkcjonowanie za granicą, zwiększenie ich zarobków oraz poprawienie ich relacji z osobami, wśród których żyją. Tworzy autorskie programy szkoleniowe korzystając przy tym z najnowszych zdobyczy metodologii nauczania języków obcych oraz interdyscyplinarnego podejścia psychologiczno-pedagogicznego.

Podczas Konferencji weźmie udział w rozmowie na temat:
„Czy język niemiecki da się lubić?”
i poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Jak wygląda nauka w Sprachschule Auf Deutsch?”

Strona www | Facebook |Instagram

Krystian Madej

Zawodowo doradca i edukator ubezpieczeniowo-finansowy w Niemczech, autor książki „Jak wzbogacić się, mieszkając w Niemczech?” Prywatnie mąż, współwłaściciel biszkoptowego labradora i przyszły ojciec. W Niemczech mieszka od blisko 14 lat.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
Jakie ubezpieczenia są Ci tak naprawdę potrzebne w Niemczech?”

Na psa, kota, dom, samochód, rower, wypadek, emeryturę, niezdolność do pracy i wiele wiele więcej… I jak tu stwierdzić, czego tak naprawdę potrzebujesz? W tym pomoże Ci Krystian Madej z Dekancelarii.

Podczas webinaru omówimy: ubezpieczenia obowiązkowe, takie, które musisz mieć, ale nie są obowiązkowe, zalecane, ale nie musisz ich mieć, oraz takie, które nie mają sensu lub tylko w niewielu przypadkach.

Strona www | Facebook | YouTube | Telefon

Magdalena Nazarko

Z wykształcenia tłumaczka i nauczycielka. Z wyróżnieniem ukończyła zarówno kierunek „Język niemiecki ze specjalizacją nauczycielską”, jak i „Tłumaczenia specjalistyczne”. Podczas studiów Magdalena odbyła asystenturę językową w jednej z niemieckich szkół. Z sentymentem wraca do swoich lekcji niemieckiego oraz polskiego dla obcokrajowców, które cieszyły się powodzeniem wśród Jej uczniów. Od kilku lat z ogromną przyjemnością uczy niemieckiego online. Podczas zajęć przykłada dużą wagę do rozwijania umiejętności mówienia. Uważa, że mówienie w obcym języku to najtrudniejsza umiejętność, ale jednocześnie dająca największą satysfakcję.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
Wybrane zagadnienia z gramatyki języka niemieckiego stwarzające trudności Polakom.”
i weźmie udział w rozmowie na temat:
„Czy język niemiecki da się lubić?”

Podczas prelekcji przedstawi formy bliskoznaczne wybranych czasowników, rzeczowników i przymiotników, które stwarzają problemy Polakom uczącym się języka niemieckiego. Wyjaśni między innymi, jaka jest różnica pomiędzy „gehen” i „kommen”, „Leute” i „Menschen”, czy też „echt” i „wahr”. Obok przykładów pojawią się ćwiczenia aktywizujące oraz minićwiczenia tłumaczeniowe.

Katarzyna Paczkowska

Lektorka i tłumaczka języka niemieckiego, założycielka szkoły językowej Poli-Lingua. Stworzyła również kurs języka niemieckiego dla przyszłych mam „Ciąża i poród po niemiecku”.  Obecnie intensywnie zajmuje się projektem Poli-Lingua Mama, gdzie uczy przyszłe i obecne mamy języka niemieckiego. Z przyjemnością pomaga im w załatwianiu wszelkich formalności okołoporodowych. Mieszka na pograniczu polsko-niemieckim, więc codzienne problemy Polaków w Niemczech nie są jej obce. Prywatnie jest mamą rocznego Fryderyka.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Ciąża i poród po niemiecku”

Na webinarze opowie o tym, jak wygląda ciąża i poród w Niemczech, na co warto zwrócić uwagę, a także jakie dokumenty przygotować. Sama niedawno rodziła we Frankfurcie nad Odrą i to w trakcie pandemii, więc ma informacje „z pierwszej ręki”.  Przedstawi również znaczące różnice między ciążą i porodem w Polsce i w Niemczech.

Strona www | Sklep Facebook | Instagram 

Patrycja Reinbold

Pozytywna trenerka niemieckiego z Erfurtu. Napisała książkę o potocznym języku niemieckim. Od ponad 10 lat naucza niemieckiego jak nikt inny! Jest dyplomowaną metodyczką nauczania języka niemieckiego. Na co dzień prowadzi intensywne kursy na poziomie B2 i C1. Pomaga swoim kursantom w osiągnięciu ich celów językowych, zdaniu egzaminów językowych i opanowaniu niemieckiego języka biznesowego.

Razem z Anią Charchut tworzy cudowną markę Pionierki w Niemieckim.
Na co dzień pomagają klientom osiągnąć ich cele zawodowe. Tak, cele zawodowe! Język niemiecki to bowiem tylko narzędzie, które trzeba umieć dobrze wykorzystać, aby zbudować swoją karierę w Niemczech!
Uwierz, nie musisz czekać, aż Twój niemiecki będzie perfekcyjny, by zdobyć pracę marzeń!
 
Große Träume brauchen nur ein bisschen Mut und eine Tasse Kaffee!

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Potoczny język niemiecki”

Podczas szkolenia dowiesz się, co to jest język potoczny i jak bardzo jest on potrzebny w codziennej komunikacji. Patrycja poda wiele przykładów, które pomogą Ci poczuć się w Niemczech bardziej jak w domu.

Facebook | Instagram | Amazon książka | Grupa na Facebooku

Dominika Rotthaler

Dominika Rotthaler, blogerka i trenerka social media.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Kariera na emigracji – jak szukać pracy i kształtować swój wizerunek zawodowy w Niemczech”

Podczas tego webinaru opowie o tym, jak przygotować się do przeprowadzki do Niemiec pod kątem zawodowym lub jak, będąc już na miejscu, zacząć ubiegać się o pracę, nie znając języka niemieckiego. Poza tym podpowie, jak zbierać dodatkowe informacje o potencjalnym pracodawcy i jak dzięki temu zabłysnąć na rozmowie kwalifikacyjnej.

Blog Facebook | Instagram

Paulina Sapoń

Neuroedukatorka, popularyzatorka wiedzy o rozwoju mózgu dziecka. Pomaga zrozumieć dzieci oraz zaopiekować się ich niezwykłym potencjałem. Stworzyła markę Neurony Szaleją, w której połączyła miłość do dzieci i neuronauki. Udowadnia, że dzięki wsparciu nauki rodzicielstwo staje się dużo prostsze. A sama wiedza o tym, jak działa mózg – dodaje sił do własnego rozwoju i nieustannego edukowania się.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Cztery filary skutecznego uczenia się”

Paulina przedstawi podstawowy, a zarazem kluczowy proces skutecznego uczenia się. Potwierdzi, że bierne słuchanie wykładów czy lekcji nie przyniesie pożądanych efektów w postaci wiedzy, czy posługiwania się biegle językiem obcym. Opowie o znaczeniu snu w procesie uczenia się, a także o skutecznej informacji zwrotnej. Metody przedstawione w 30 minutowym wykładzie będzie można zastosować niemal natychmiast. Udowodni, że każdy z nas posiada zasoby, aby opanować wybraną umiejętność perfekcyjnie (np. naukę języka obcego).

Blog | Instagram

Krzysztof Wantuch

Szef kuchni, restaurator, przedsiębiorca, inwestor oraz autor książki „Niegotowi na sukces”. Absolwent turystyki i rekreacji na Uniwersytecie Rzeszowskim. Stypendysta Christelijke Hogeschool Windesheim w Zwolle w Holandii. Od 2014 roku mieszka w Niemczech.

Podczas Konferencji poprowadzi prelekcję pod tytułem:
„Języki obce w pracy i biznesie”

Podczas webinaru podzieli się swoim zdaniem na temat tego, dlaczego w ogóle warto uczyć się języków obcych oraz o tym, jaką rolę odgrywa ich znajomość w pracy i biznesie. Opowie również o tym, jak nauka języka niemieckiego pomogła mu odnieść sukces na emigracji.

Sklep | Facebook

ORGANIZATOR

Kto organizuje tę Konferencję?

Agnieszka Madej

Jestem trenerką języka niemieckiego specjalizującą się w wykorzystywaniu najnowszych technologii w procesie nauki języka obcego.

Uczę dorosłych komunikacji w języku niemieckim, która pozwala im na samodzielne funkcjonowanie za granicą, zwiększenie ich zarobków oraz poprawienie ich relacji z osobami, wśród których żyją.

Do kursów w Sprachschule AUF DEUTSCH tworzę autorskie programy szkoleniowe, korzystając przy tym z najnowszych zdobyczy metodologii nauczania języków obcych oraz interdyscyplinarnego podejścia psychologiczno-pedagogicznego.

Uczę specjalistów z różnych branż m.in.: medycznej, architektonicznej, informatycznej, logistycznej, elektrycznej, budowlanej, gastronomicznej i wielu innych.

Zajmuję się tym od ponad 7 lat. Zaufało mi dotychczas ponad 300 osób. Wśród moich klientów znajdują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które powierzają mi zadanie podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników.

Teraz także i Ty możesz uczyć się niemieckiego efektywnie!

 

 

OPINIE

Co mówią nasi kursanci?

Serdecznie polecam lekcje z Agnieszką, indywidualne podejście, zawsze uśmiechnięta, cierpliwa. Efektywna nauka, a rezultaty widoczne już po pierwszych lekcjach. Z całego serca polecam.

Diana Z.

Sympatyczna i zawsze uśmiechnięta prowadząca. Miła oraz bezstresowa atmosfera, brak ocen, więc polecam mającym awersję do tradycyjnej szkoły. Nowoczesne, multimedialne metody nauczania z elementami gier i zdrowej rywalizacji motywują do nauki. Zajęcia odbywają się po polsku co zapewne jest plusem dla zaczynających przygodę z językiem niemieckim. Tylko te 4 godziny w tygodniu, niektórzy mogą czuć niedosyt.

Roman M.

Zajęcia prowadzone są bardzo profesjonalnie, wszystko zawsze świetnie przygotowane. Agnieszka przekazuje wiedzę skutecznie i w ciekawy sposób. Potrafi motywować do nauki. Ćwiczenia są zróżnicowane, uczymy się aktywnie poprzez konwersację. Wszystko jest jasno wytłumaczone, można zawsze zadawać dodatkowe pytania. Ponadto towarzyszy temu naprawdę świetna atmosfera.

Milena O.

COPYRIGHT © 2021 AUF DEUTSCH